| ASIN | B07N8THY22 |
| Additional Features | Drop Proof, Water Proof, X Ray Proof |
| Best Sellers Rank | #30,760 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #292 in Micro SD Memory Cards |
| Brand | Transcend |
| Built-In Media | The product |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Camera, Cellphone |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (4,792) |
| EU Spare Part Availability Duration | 2 Years |
| Flash Memory Type | UHS-I |
| Global Trade Identification Number | 00760557843368 |
| Hardware Connectivity | microSDXC |
| Item Dimensions D x W x H | 10D x 48W x 50H centimeters |
| Item Type Name | TRANSCEND 350 V Memory Flash 128 GB MicroSDXC CLASE 10 UHS-I |
| Item Weight | 1 Grams |
| Manufacturer | Transcend |
| Media Speed | 45.0 |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Model Name | microSDXC 350V |