| ASIN | B0C76CPGC7 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Batteries are Included | Yes |
| Battery Description | Alkaline |
| Best Sellers Rank | #912 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #2 in Laser Distance Meters |