title: "Meanwell IDLC-25-350 100V 350mA 25W Constant Current Mode LED Driver"
brand: "led power"
price: "KD 10.91"
currency: KWD
in_stock: true
category: "Aht"
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# Meanwell IDLC-25-350 100V 350mA 25W Constant Current Mode LED Driver
**Brand:** led power
**Price:** KD 10.91
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Meanwell IDLC-25-350 100V 350mA 25W Constant Current Mode LED Driver by led power
- **How much does it cost?** KD 10.91 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- led power enthusiasts
## Why This Product
- Trusted led power brand quality
## Description
FeaturesConstant Current mode outputFlicker free designPlastic housing with class II designBuilt-in active PFC functionNo load power consumption<0.5W(Blank-Type)Function options:2 in 1 dimming(dim-to-off);Auxiliary DC output3 years warrantyApplicationsLED panel lightingLED flood lightingIndoor LED lighting
## Features
- Plastic housing with class II design
- Built-in active PFC function
- No load power consumption<0.5W(Blank-Type)
- Function options:2 in 1 dimming(dim-to-off);Auxiliary DC output