title: "FLUSH 'N SPARKLE 400AKFSP5 Complete Toilet Repair Kit"
brand: "visit the flush n sparkle store"
price: "KD 2.68"
currency: KWD
in_stock: false
reviews_count: 12
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# FLUSH 'N SPARKLE 400AKFSP5 Complete Toilet Repair Kit
**Price:** KD 2.68
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **How much does it cost?** KD 2.68 with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- visit the flush n sparkle store enthusiasts
## Why This Product
- Trusted visit the flush n sparkle store brand quality
## Description
Product Description
From the Manufacturer
Give the toilet tank a complete overhaul with the Fluidmaster complete toilet repair kit. The complete toilet repair kit includes the #1 fill valve in the world, the 400A, a 2-inch flush valve with a flapper, a new tank lever, and tank-to-bowl hardware and gaskets. It's everything you need to get a toilet working like new again, all in one box. Bonus: the 400AKFS also includes a Flush 'N Sparkle bleach kit, so you can clean the toilet with every flush without damaging tank parts.
## Features
- Everything needed to restore and improve your toilet performance Plus keep it clean
- Ez-twist fill valve height adjusts from 9 inch to 14 inch to fit most tanks