title: "CN-H1000-1"
brand: "wormhole tattoo"
price: "KD 3.94"
currency: KWD
in_stock: true
reviews_count: 13
category: "Wormhole Tattoo"
url: https://www.desertcart.com.kw/products/203512945-cn-h1000-1
store_origin: KW
region: Kuwait
---
**Brand:** wormhole tattoo
**Price:** KD 3.94
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🎨 Elevate your ink game with precision-packed perfection!
## Quick Answers
- **What is this?** CN-H1000-1 by wormhole tattoo
- **How much does it cost?** KD 3.94 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- wormhole tattoo enthusiasts
## Why This Product
- Trusted wormhole tattoo brand quality
## Description
Review: Great product. - Perfect for fake and real skin!
Review: Perfect! - Great!!
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B085XXLLFT |
| ASIN  | B085XXLLFT |
| Age Range Description | Adult |
| Best Sellers Rank | #25,309 in Beauty & Personal Care ( See Top 100 in Beauty & Personal Care ) #41 in Tattoo Needles |
| Brand Name | Wormhole Tattoo |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (5,826) |
| Item model number  | CN-H1000-1-G |
| Manufacturer | Hangzhou Wormhole Import and Export Trading Co.,Ltd |
| Number of Pieces | 20 |
| Package Dimensions  | 6.1 x 3.54 x 1.5 inches; 3.21 ounces |
| Pattern | Wormhole |
| Product Style | Pigment |
| Size | #10 mix |
| Unit Count | 20.0 Count |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
## Product Details
- **Pattern:** Wormhole
- **Size:** #10 mix
- **Style:** Pigment
## Images
## Available Options
This product comes in different **Size** options.
## Questions & Answers
**Q: Are the cartridges compatible with the WTK074 model of tattoo pen you also sell?**
A: Yes.. they are compatible for all WormHole Pen Style Machine Setups.
**Q: My wormhole says purple tubes does this matter as long as there wormhole needles and tip??**
A: Yes just make shure they are Wormhole Brand and pen style machine capatible.
**Q: Do they have safety membrane?**
**Q: What does the #12size mean?**
A: The needle diameter of #12 is 0.35mm, the difference between # 10 and # 12 is the needle diameter, # 10 is 0.3mm