title: "PLL36/835 36W 16.5\" Twin Tube Compact Fluorescent Light Bulb 4-pin 2G11 Base 3500K Neutral White 2400 Lumen 36000 Hour Long Life Biax Pack of 10"
brand: "goodbulb"
price: "KD 37.67"
---
# PLL36/835 36W 16.5" Twin Tube Compact Fluorescent Light Bulb 4-pin 2G11 Base 3500K Neutral White 2400 Lumen 36000 Hour Long Life Biax Pack of 10
**Brand:** goodbulb
**Price:** KD 37.67
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** PLL36/835 36W 16.5" Twin Tube Compact Fluorescent Light Bulb 4-pin 2G11 Base 3500K Neutral White 2400 Lumen 36000 Hour Long Life Biax Pack of 10 by goodbulb
- **How much does it cost?** KD 37.67 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- goodbulb enthusiasts
## Why This Product
- Trusted goodbulb brand quality
## Description
## Features
- About this item
- QUICK & EASY INSTALLATION: These bulbs have a 2G11 4 pin biaxial base, making replacing bulbs simple and fast. And they are compatible with your existing fixture and ballast. This is a direct replacment for many types of brands. See description for compatability chart and specs.