title: "EMHEATER Motor soft starter 30KW AC440V-AC480V (40HP) soft starter 60amps"
brand: "emheater"
price: "KD 14.88"
currency: KWD
in_stock: false
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# EMHEATER Motor soft starter 30KW AC440V-AC480V (40HP) soft starter 60amps
**Brand:** emheater
**Price:** KD 14.88
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **How much does it cost?** KD 14.88 with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- emheater enthusiasts
## Why This Product
- Trusted emheater brand quality
## Features
- About this item
- Quality guaranteed: CE approved soft starter 5.5KW to 600KW 220V 380V 440V 480V     30KW Soft Starter: Stable quality with attractive price     After-sale service: We promise 1 year after service.     DHL free shipping from Hongkong. 3-7days arrive US     Stock: We have enough in stock, generally, we provide tracking effective tracking number within 48hours