title: "Insect Cookie Cutters 7 Pc Set HS0439-3.5 in Dragonfly, 4.25 in Caterpillar, 3 in Ladybug, 4.5 in Butterfly, 3.5 in Grasshopper, 4.25 in Snail, 3.25 in Mushroom, Recipe - Foose Cookie Cutters - USA"
price: "KD 19.10"
currency: KWD
in_stock: true
url: https://www.desertcart.com.kw/products/377612077-insect-cookie-cutters-7-pc-set-hs0439-3-5-in
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# Insect Cookie Cutters 7 Pc Set HS0439-3.5 in Dragonfly, 4.25 in Caterpillar, 3 in Ladybug, 4.5 in Butterfly, 3.5 in Grasshopper, 4.25 in Snail, 3.25 in Mushroom, Recipe - Foose Cookie Cutters - USA
**Price:** KD 19.10
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Insect Cookie Cutters 7 Pc Set HS0439-3.5 in Dragonfly, 4.25 in Caterpillar, 3 in Ladybug, 4.5 in Butterfly, 3.5 in Grasshopper, 4.25 in Snail, 3.25 in Mushroom, Recipe - Foose Cookie Cutters - USA
- **How much does it cost?** KD 19.10 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07YN85VBZ |
| Additional Features | Durable |
| Best Sellers Rank | #59,179 in Kitchen & Dining ( See Top 100 in Kitchen & Dining ) #440 in Cookie Cutters |