title: "701-128SN Brushed Satin Nickel Cabinet Pulls Solid Modern Euro Style T Bar Kitchen Cabinet Handles- 5 inch (128mm) Hole Centers- 10 Pack"
brand: "lizavo"
price: "KD 13.20"
currency: KWD
in_stock: true
reviews_count: 8
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# Satin nickel finish for timeless elegance 128mm hole centers for wider drawers Includes 1" & 1.5" screws for versatile installation 701-128SN Brushed Satin Nickel Cabinet Pulls Solid Modern Euro Style T Bar Kitchen Cabinet Handles- 5 inch (128mm) Hole Centers- 10 Pack
**Brand:** lizavo
**Price:** KD 13.20
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> ✨ Upgrade your space with sleek sophistication! ✨
## Quick Answers
- **What is this?** 701-128SN Brushed Satin Nickel Cabinet Pulls Solid Modern Euro Style T Bar Kitchen Cabinet Handles- 5 inch (128mm) Hole Centers- 10 Pack by lizavo
- **How much does it cost?** KD 13.20 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- lizavo enthusiasts
## Why This Product
- Trusted lizavo brand quality
## Key Features
- • **Effortless Grip, Elevated Style:** Longer 128mm hole centers designed for wider drawers, combining fashion with function.
## Overview
The Lizavo 701-128SN cabinet pulls feature a modern brushed satin nickel finish and 128mm hole centers, ideal for wider drawers. Each pack includes 10 solid metal T-bar handles with two screw sizes for easy installation, combining durability with timeless style to elevate kitchens, bathrooms, and closets effortlessly.
## Description
Product Description The 128mm hole centers pull is typically installed horizontally in the relatively wider drawers, which make your cabinet more fashionable and more easy to grip  The classic satin nickel finished enhances the taste of your kitchen and bathroom, suitable for all kinds of drawers, closets and cabinets, etc. The sleek and elegant satin nickel design is versatile and match with all kinds of decor style  Overall Length-7-3/8" Width-1/2" Projection-1-3/8"  Each handle pull is individually polybagged with two 1" mounting screws included   Brand Description Lizavo Hardware is dedicated to provide a wide variety of hardware product directly from the manufacture to the final consumers through E-commerce platform. We believe all the consumers deserve to get the high quality product with a reasonable price Lizavo, won't let you down!!!
## Features
- THE LONGER SIZE--- The 128mm hole centers pull is typically installed horizontally in the relatively wider drawers, which make your cabinet more fashionable and more easy to grip
- MEASUREMENT-- Overall Length-7-3/8" Width-1/2" Projection-1-3/8"
- TWO SIZES SCREWS--- We offer 1" and 1.5" screws that help you to fit different thickness of the furniture
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Material | Metal |
| Color | 10 Pack |
| Exterior Finish | Nickel |
| Specific Uses For Product | Cabinets, Drawer |
| Special Feature | Easy to Install |
| Included Components | Screw |
| Item Weight | 4.22 Pounds |
| Center To Center Spacing | 5 Inches |
| Handle Material | Metal |
| Projection Distance | 1.37 Inches |
| Unit Count | 10 Count |
| Number of Items | 10 |
| Manufacturer | Lizavo |
| Handle Attachment Mechanism | Screws |
| UPC | 606462909648 |
| Part Number | 701-128sn10 |
| Item Weight | 4.22 pounds |
| Product Dimensions | 7.87 x 5.51 x 1.57 inches |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Size | 5" (128mm) Hole Center |