title: "08025SS-24Q-AT-D0 - Axial Fan, 24 VDC, DC, 80 mm, 25 mm, 39.5 dB, 54.74 cu.ft/min"
brand: "nmb technologies"
price: "KD 9.36"
currency: KWD
in_stock: true
url: https://www.desertcart.com.kw/products/57871750-08025ss-24q-at-d0-axial-fan-24-vdc-dc-80
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# 08025SS-24Q-AT-D0 - Axial Fan, 24 VDC, DC, 80 mm, 25 mm, 39.5 dB, 54.74 cu.ft/min
**Brand:** nmb technologies
**Price:** KD 9.36
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** 08025SS-24Q-AT-D0 - Axial Fan, 24 VDC, DC, 80 mm, 25 mm, 39.5 dB, 54.74 cu.ft/min by nmb technologies
- **How much does it cost?** KD 9.36 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- nmb technologies enthusiasts
## Why This Product
- Trusted nmb technologies brand quality
## Description
## Features
- &lt;b&gt;Price For:&lt;/b&gt; Each &lt;b&gt;Supply Voltage&lt;/b&gt;: 24VDC &lt;b&gt;Current Type&lt;/b&gt;: DC &lt;b&gt;Fan Frame Size&lt;/b&gt;: 80mm &lt;b&gt;External Depth&lt;/b&gt;: 25mm &lt;b&gt;Noise Rating&lt;/b&gt;: 39.5dB &lt;b&gt;Flow Rate - Imperial&lt;/b&gt;: 54.74cu.ft/min &lt;b&gt;Flow Rate - Metric&lt;/b&gt;: 1.55m³/min &lt;b&gt;Bearing Type&lt;/b&gt;: Sleeve &lt;b&gt;Power Connection Type&lt;/b&gt;: 3 Lead Wires &lt;b&gt;Current Rating&lt;/b&gt;: 210mA &lt;b&gt;Product Range&lt;/b&gt;: 08025SS Series