title: "PC775-1A-12C-X | 75 Amp 12 VDC Automotive High Current Power Relay, SPST-NO 12VDC Coil with Bifurcated Contacts | Cross TE V23232-D0001-X001 & Bosch 332002168"
price: "KD 22.66"
currency: KWD
in_stock: true
url: https://www.desertcart.com.kw/products/586327800-pc775-1a-12c-x-75-amp-12-vdc-automotive-high
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# PC775-1A-12C-X | 75 Amp 12 VDC Automotive High Current Power Relay, SPST-NO 12VDC Coil with Bifurcated Contacts | Cross TE V23232-D0001-X001 & Bosch 332002168
**Price:** KD 22.66
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** PC775-1A-12C-X | 75 Amp 12 VDC Automotive High Current Power Relay, SPST-NO 12VDC Coil with Bifurcated Contacts | Cross TE V23232-D0001-X001 & Bosch 332002168
- **How much does it cost?** KD 22.66 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07SJVCW4P |
| Best Sellers Rank | #79,455 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #98 in Automotive Replacement Accessory Power Relays |