title: "RN1.5000D Rubicon Nano 5000W Class D 1-Channel Amplifier"
brand: "soundstream"
price: "KD 134.63"
---
# 3000W Max Power 600W RMS @ 4Ω Hybrid Aluminum Heatsink RN1.5000D Rubicon Nano 5000W Class D 1-Channel Amplifier
**Brand:** soundstream
**Price:** KD 134.63
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🎶 Power Your Sound, Elevate Your Experience!
## Quick Answers
- **What is this?** RN1.5000D Rubicon Nano 5000W Class D 1-Channel Amplifier by soundstream
- **How much does it cost?** KD 134.63 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- soundstream enthusiasts
## Why This Product
- Trusted soundstream brand quality
## Features
- Rubicon Nano 3000W Class D 1-Channel Amplifier