title: "LG Ultra HD Smart LED TV 75UJ675V 75\""
brand: "lg"
price: "KD 167.75"
currency: KWD
in_stock: false
url: https://www.desertcart.com.kw/products/96104247-lg-ultra-hd-smart-led-tv-75uj675v-75
store_origin: KW
region: Kuwait
---
# LG Ultra HD Smart LED TV 75UJ675V 75"
**Brand:** lg
**Price:** KD 167.75
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** LG Ultra HD Smart LED TV 75UJ675V 75" by lg
- **How much does it cost?** KD 167.75 with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- lg enthusiasts
## Why This Product
- Trusted lg brand quality
## Description
Display Size: 75"
Display Feature: Ultra HD LED
Smart TV: Yes
## Features
- Key features
    Type
      LED TV
    Brand
      LG
    Model
      75UJ675V
     Display &amp; Graphics
    Size
      75"
    Display Feature
      Ultra HD LED
    Screen Resolution
      3840 x 2160
     Features
    Smart TV
      Yes
    Sound
      20W RMS Audio Output, 2.0 Channel, ULTRA Surround Mode, DTS Decoder.