| ASIN | B081X1VHD6 |
| Battery Types | AAA |
| Best Sellers Rank | 1,612 in Electronics & Photo ( See Top 100 in Electronics & Photo ) 92 in Remote Controls (Electronics & Photo) |
| Brand Name | LFYSJTX |
| Button Quantity | 20 |
| Colour | black |
| Compatible Devices | Television |
| Compatible Television Models | LG 86UN8570AUD |
| Controller Type | Button Control |
| Country of Origin | China |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (1,052) |
| Item Dimensions L x W x H | 20L x 4.7W x 1.5H centimetres |