| ASIN | B007HOAM9Q |
| Batteries | 4 AA batteries required. |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Battery Cell Type | Alkaline |
| Best Sellers Rank | #19,285 in Industrial & Scientific ( See Top 100 in Industrial & Scientific ) #1 in Industrial Safety Training Kits |