Current sensor chips: ACS712ELC-20A; Power supply: 5V; The module can measure the positive and negative 20A, corresponding to the analog output 100mV / A A product for Arduino that works with official Arduino boards. General Brand:Produino Quantity:1Piece Color:Deep Blue Material:PCB Specification Chipset:ACS712ELC-20A English Manual / Spec:Yes Other Features Other Features:Current sensor great for DIY project Certification:NO Dimensions & Weight Dimensions:1.08 in x 0.46 in x 0.59 in (2.74 cm x 1.18 cm x 1.5 cm) Weight:0.11 oz (3 g) Packing List 1 x Current sensor module