🥄 Spread the Joy with Every Jar!
The Vegemite Value Pack includes two 220-gram jars of the beloved Australian yeast extract spread, suitable for vegetarians and certified kosher, making it a perfect addition to any pantry.
B**Y
We love Vegemite!
YUM! This is so good on top of some warm buttered toast!
Y**Y
Great purchase
Great find as an Aussie living in the US
A**N
Finally enough Vegemite
I can’t understand what they’re saying, but this stuff is delicious. Expert mode:With Hawaiian pizza with two kinds of bacon, red onions, and jalapeños with an over medium egg on it.It’s ok, the Australians can’t understand me either, but they do a wonderful job of holding the planet up like atlas. Crikey!
U**T
Perfect size for an expat
Great for your health - has plenty of vitamins and minerals, especially b vitamins. Can be used as a bouillon substitute. Tastes exactly the same as the ones in the jar. I’m a big fan so this will last me about a year.
F**D
Better than the tube vegemite, the real vegemite in a bucket!
Love this value packed bucket of vegemite, our family eats it like ice cream but we are australian's living in america!
A**3
My favorite.
Now that I've tried Vegemite, I can honestly say that I prefer it to Marmite. There's two reasons for it. Vegemite has the consistency of peanut butter while Marmite is like honey. Trying to spread marmite on the sandwich or crackers is not easy and sometimes messy. Vegemite wins. Another Win for vegemite is a little bit less sodium. When it comes to taste, there's no winner, they both taste great. If I can't buy Vegemite, I'm perfectly ok with eating Marmite.
J**N
From the "Land Down Under".
VEGEMITE is an acquired taste! Use sparingly! For a new user: Toast white bread, apply butter one side, apply and spread a finger-nail sized dollop of VEGEMITE over the entire butered toast. VEGEMITE is salty and it flavor is umami.
P**G
Tastes great, but the price!
I love the taste and texture. My go to is vegemite and butter on toast with cucumbers on top, but I'm having a hard time dealing with the price! I used to think it was expensive at $6 a jar - now it's over $10, but what can I do? I'm addicted.
Trustpilot
1 month ago
1 month ago