🎧 Elevate your DJ game with the XDJ-1000MK2 — where pro performance meets sleek innovation.
| ASIN | B01L9WYNRS |
| Additional Features | Portable |
| Best Sellers Rank | #67,033 in Musical Instruments ( See Top 100 in Musical Instruments ) #6 in DJ Digital Media Players #21,120 in Music Recording Equipment |
| Brand | Pioneer DJ |
| Brand Name | Pioneer DJ |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Personal Computer, Laptop, Smartphone |
| Connectivity Technology | USB |
| Connector Type | USB |
| Control Method | Touch |
| Control Type | DJ Controller |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 73 Reviews |
| Global Trade Identification Number | 00841300100539 |
| Hardware Interface | USB |
| Hardware Platform | Windows |
| Human Interface Input | Buttons, Dial, Keypad, Touch Pad |
| Included Components | PERFORMANCE DIGITAL MULTI PLAYER - 7" Touchscreen |
| Instrument | Multiple Instruments/MIDI Compatible |
| Instrument Key | Any |
| Item Type Name | DJ |
| Item Weight | 10.8 Pounds |
| Keyboard Description | 7 inch large color touch screen |