The FLYPOWER SPP34-12.0/5.0-2000 is a dual-output AC/DC power adapter supplying 5V and 12V at 2A each, compatible with global voltage standards (100-240V, 50/60Hz). Featuring a compact 6-pin Mini DIN connector, it’s designed for reliable, versatile power delivery in professional and tech-savvy environments. Note: requires a kettle power lead (not included).
| ASIN | B01G28G6EW |
| Amperage | 2 Amps |
| Brand | FLYPOWER |
| Brand Name | FLYPOWER |
| Connectivity Technology | Mini Din |
| Connector Type | Mini Din |
| Connector type | Mini Din |
| Current Rating | 2 Amps |
| Customer Reviews | 5.0 out of 5 stars 1 Review |
| Frequency Range | 50 Hz - 60 Hz |