| ASIN | B086DFCS7Y |
| Best Sellers Rank | #1,735 in Kitchen & Dining ( See Top 100 in Kitchen & Dining ) #14 in Countertop Blenders |
| Blade Material | Plastic |
| Bowl Capacity | 32 Ounces |
| Brand | NutriBullet |
| Brand Name | NutriBullet |
| Color | Blue, Clear, White |
| Customer Reviews | 4.7 out of 5 stars 15,097 Reviews |
| Is the item dishwasher safe? | Yes |
| Item Dimensions D x W x H | 5.4"D x 5.2"W x 11"H |
| Item Type Name | Baby Complete Food-Making System |
| Item Weight | 4.6 Pounds |
| Manufacturer | NutriBullet |
| Material | Plastic, Silicone |
| Model Name | nutribullet Baby |
| Model Number | NBY-50100 |
| Number of Speeds | 1 |
| Part Number | NBY50100 |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Product Dimensions | 5.4"D x 5.2"W x 11"H |
| Recommended Uses For Product | Blend, Chop, Mixing, Pureeing |
| Special Feature | Portable |
| Special Features | Portable |
| UPC | 818049023221 |
| Voltage | 120.0 |
| Wattage | 200 watts |
M**D
Healthier, cheaper, and perfect for both our kids
M**L
I like
D**Z
It has very powerful objectives, it is versatile, the quality and durability of the product
W**N
Durable & Reliable – Still Going Strong for 2 Years
Y**A
The best option for our babies' porridge
C**.
FOR MY CAT!
J**E
Not worth your time
C**R
Excellent
M**A
Muito bom!
Muito bom! Estou amando!
L**R
Excelente producto.
Excelente producto para empezar la alimentación complementaria.
O**E
Good
The description was accurate though I've not started using it
T**D
US spec appliance, not suitable for UK
G**E
100% Recomendado